As Oy Tampereen Muotialan Aralia

Paras sijainti Tampereella!

Jaa kaverille
Rakenteilla, Kerrostalo

As Oy Tampereen Muotialan Aralia

Ruopionkatu 8, 33800 TAMPERE

TULE ESITTELYYN JA NÄE MALLISISUSTETTU ASUNTO ja tutustu työmaalla muihin A ja B-talon rakenteilla oleviin vapaisiin asuntoihin!

Puolittain omalla tontilla olevassa Araliassa hoitovastike jää alhaiseksi.
Asuntojen kompakti koko sopii niin sijoittajille, ensiasunnon ostajille kuin pienperheille. Araliassa ei kustannukset rasita omistajaa; yhtiölainan ensimmäiset kolme vuotta ovat lyhennysvapaita; maksat siis halutessasi vain korkoja 1.4.2022 saakka.

Muotialan loistava sijainti tekee Aralian asunnoista haluttuja niin opiskelijoille kuin vaikka keskustassa töissä käyvälle. Alueelta löytyvät kattavat palvelut eikä keskustaankaan ole kuin 4 km. Kulkuyhteydet ovat hyvät; kuljitpa sitten julkisilla tai omalla pyörällä tai autolla. Läheltä löytyy myös luontopolku, laskettelurinne, golfkenttä ja monta muuta aktiviteettia. Tiedustele myös muita vapaita Aralian asuntoja!

Sovi OMA ESITTELY rakenteilla oleviin vapaisiin A, B, C tai D talon asuntoihin!
Kysy lisää tai anna alustava varaus:

Reine Piippo puh. 050 384 9869
Wiola Kiiveri puh. 050 5951123

Lämmitysjärjestelmä
kaukolämpö
Tontti
Vuokra
Rakennusaine
Betoni
Antennijärjestelmä
Kaapeli-tv
Yhteiset tilat
Erillisessä lämpimässä varastorakennuksessa sijaitsevat tekniset tilat, yhtiön väestönsuoja ja ulkoiluvälinevarastot sekä huoneistokohtaiset irtaimistovarastot.
Autopaikka
Lämmityspistokkeellisia autopaikkoja 62 kpl myydään erllisinä osakkeina. Autopaikoista 52 kpl on tontin sisäpihalla ja 9 autopaikkaa on Ruopionkadun viereisellä LPA- tontilla. Autopaikkaosakkaista peritään erilistä vastiketta.
Asuntojen lukumäärä
61
Rakennusvuosi
2019

Vapaat asunnot

Asuntokohtaiset tiedot saat klikkaamalla sinua kiinnostavaa kohdetta

HuoneistoHuon.
Tyyppi
Koko
Myyntihinta
Velaton hinta
Kerros
A6 2h+kt+s 48,5 m2 71 738 € 214 500 € 1 A7 2h+kt+s 48,5 m2 63 538 € 212 400 € 2 A8 2h+kt 47,0 m2 60 416 € 201 800 € 2 A12 3h+kt+s 56,5 m2 71 128 € 237 700 € 2 B13 2h+kt+s 48,5 m2 64 162 € 214 500 € 1 B14 2h+kt 47,0 m2 61 038 € 203 800 € 1 B18 3h+kt+s 56,5 m2 71 856 € 240 100 € 1 B19 3h+kt+s 56,5 m2 71 128 € 237 700 € 2 B23 2h+kt 47,0 m2 60 416 € 201 800 € 2 B24 2h+kt+s 48,5 m2 63 538 € 212 400 € 2 C25 2h+kt+s 55,0 m2 69 256 € 231 400 € 1 C26 1 h+kt+alk 35,0 m2 46 794 € 156 300 € 1 C28 2h+kt 37,5 m2 48 666 € 162 600 € 1 C29 2h+kt 48,5 m2 63 538 € 212 400 € 1 C30 1 h+kt+alk 35,5 m2 47 419 € 158 500 € 1 C31 1 h+kt+alk 36,0 m2 48 144 € 160 700 € 1 C32 2h+kt 37,5 m2 48 666 € 162 600 € 1 C33 3h+kt 56,5 m2 70 401 € 235 300 € 1 C34 3h+kt 56,5 m2 71 128 € 237 700 € 2 C36 1 h+kt+alk 36,0 m2 49 079 € 163 800 € 2 C37 1 h+kt+alk 35,5 m2 48 355 € 161 600 € 2 C38 2h+kt 48,5 m2 64 785 € 216 500 € 2 C41 1 h+kt+alk 35,0 m2 47 211 € 157 800 € 2 C42 2h+kt+s 55,0 m2 72 064 € 240 800 € 2 C43 2h+kt+s 55,0 m2 72 064 € 240 800 € 3 C44 1h+kt+alkovi 35,0 m2 47 211 € 157 800 € 3 C47 2h+kt 48,0 m2 64 783 € 216 400 € 3 C49 1 h+kt+alk 36,0 m2 48 563 € 162 300 € 3 C51 3h+kt 56,5 m2 71 856 € 240 100 € 3 D54 1h+kt+alkovi 36,0 m2 48 144 € 160 700 € 1 D56 3h+kt 56,5 m2 71 128 € 237 700 € 1 D57 3h+kt 56,5 m2 71 128 € 237 700 € 1 D59 1 h+kt+alk 36,0 m2 48 144 € 160 700 € 2 D60 1 h+kt+alk 36,0 m2 48 144 € 160 700 € 2

Kohde kartalla

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Apr 22 2019 16:00:51
Script start
Timing: Apr 22 2019 16:00:51
Module start 'content'
Timing: Apr 22 2019 16:00:51
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 16:00:51
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'Import management'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 16:00:51
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Timing: Apr 22 2019 16:00:51
Script end

Main resources:

Total runtime0.0253 sec
Peak memory usage5,888.0000 KB
Database Queries5

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0073 1,328.9141653.8594
Module start 'content' 0.00730.0104 1,982.77342,687.5234
Module end 'content' 0.01770.0073 4,670.2969885.7656
Script end 0.0250  5,556.0625 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.003212.5903250.0001
Mysql Total
Database connection0.00166.219810.0016
Mysqli_queries0.00239.085750.0005
Looping result0.00010.304350.0000
TS translator
TS init0.00072.915820.0004
TS cache load0.00041.682620.0002
TS context load0.00020.827220.0001
Template Total0.008834.920.0044
Template load0.00166.180220.0008
Template processing0.007228.625020.0036
Override
Cache load0.00114.251720.0005
states
state_identifier_array0.00062.378810.0006
General
dbfile0.00031.3133110.0000
String conversion0.00000.064120.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisez/design/arkta/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 2
 Number of unique templates used: 2

Time used to render debug report: 0.0004 secs