As Oy Lempäälän Piipon Balladi

Balladista oma koti - parhaalla paikalla Lempäälän keskustassa

Jaa kaverille
Rakenteilla, Kerrostalo

As Oy Lempäälän Piipon Balladi

Aavankatu 6, 37500 Lempäälä

ESITTELYT NYT SISÄLLÄ 1.-2. krs !
Tasokkaat Lempäälän Piipon Balladin kerrostalokodit rakentuvat aivan Lempäälän ydinkeskustaan Piipon alueelle - uuteen Nova-kortteliin. Sijainti paras mahdollinen keskustan palveluiden ja juna-aseman läheisyydessä. Vain muutama minuutti kätevästi Tampereelle. Hyvä sijoitus omaksi kodiksi tai sijoitusasunnoksi. Nova-hanke luo Lempäälään ydinkeskustakorttelin, täysin uudenlaisen laadukkaan ympäristön, jossa mm. monitoimitalo ihmisten iloksi. Balladissa on suosittu valinnainen vuokratontti, joka suo mahdollisuuden erilaisille rahoitusjärjestelyille.
Arvioitu valmistuminen 10/2019.

Arkta rakentaa alueelle palvelujen viereen, tasokkaan 5-kerroksisen hissillisen kerrostalon As. Oy Lempäälän Piipon Balladin. Balladissa on runsaasti tarjolla erikokoisia koteja; 1h 29 m2, useita erilaisia kaksioita saunalla ja ilman 40 m2, 45,5 m2, 48 m2, 51 m2 sekä ihastuttavia kolmen huoneen kulmahuoneistoja 64,5 m2 ja 67 m2. Asuntojen varustelu ja tyyli on suunniteltu vaativampaankin makuun. Balladi on mukava asua myös liikuntarajoitteisten.

Lisätietoja:

Reine Piippo p. 050 384 9869 reine.piippo@arkta.fi
Wiola Kiiveri p. 050 595 1123 wiola.kiiveri@arkta.fi

Lämmitysjärjestelmä
kaukolämpö
Tontti
Vuokra
Rakennusaine
Betoni
Antennijärjestelmä
Kaapeli-tv
Yhteiset tilat
Jokaisella asunnolla on oma lämmin irtaimistovarasto. Yhteinen ulkoiluvälinevarasto ja pyykinkuivatushuone
Autopaikka
Autopaikat on vuokrattavissa. Pysäköinti on järjestetty kaavan mukaisesti naapurikiinteistön pysäköintilaitokseen, lisäksi pihalla neljä lämmityspistorasilla varustettua autopaikkaa.
Asuntojen lukumäärä
32
Rakennusvuosi
2019

Vapaat asunnot

Asuntokohtaiset tiedot saat klikkaamalla sinua kiinnostavaa kohdetta

Kohde kartalla

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Apr 22 2019 15:08:29
Script start
Timing: Apr 22 2019 15:08:30
Module start 'content'
Timing: Apr 22 2019 15:08:30
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 15:08:30
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'Import management'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 15:08:30
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Timing: Apr 22 2019 15:08:30
Script end

Main resources:

Total runtime0.0231 sec
Peak memory usage6,144.0000 KB
Database Queries5

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0058 1,328.9141653.8594
Module start 'content' 0.00580.0088 1,982.77342,678.6328
Module end 'content' 0.01460.0082 4,661.4063883.2578
Script end 0.0228  5,544.6641 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.003816.3100250.0002
Mysql Total
Database connection0.00052.298010.0005
Mysqli_queries0.00187.605150.0004
Looping result0.00010.346350.0000
TS translator
TS init0.00073.117720.0004
TS cache load0.00041.847320.0002
TS context load0.00020.932420.0001
Template Total0.009641.520.0048
Template load0.002410.219420.0012
Template processing0.007231.043620.0036
Override
Cache load0.00177.352820.0008
states
state_identifier_array0.00094.015010.0009
General
dbfile0.00031.2095110.0000
String conversion0.00000.069320.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisez/design/arkta/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 2
 Number of unique templates used: 2

Time used to render debug report: 0.0004 secs