As Oy Pirkkalan Pereen Begonia

Parhaalla sijainnilla Pirkkalassa

Jaa kaverille
Rakenteilla, Rivitalo

As Oy Pirkkalan Pereen Begonia

Lautatarhantie 6, 33950 Pirkkala

ESITTELYT NYT SISÄLLÄ KAIKISSA TALOISSA! Rakenteilla oleva uudiskohde As Oy Pirkkalan Pereen Begonia sijaitsee Lautatarhantie 6:ssa, kolme huonetta, neljä huonetta ja viisi huonetta käsittäviä koteja lähellä Tampereen rajaa. Uusi-Pereen idyllisessä maalaismaisemassa lähellä Pyhäjärveä ja Partolan ostoskeskusta. Koulut ja päiväkodit ovat lähellä. Lähellä ovat myös Pereen ranta-alueet ja venepoukamat. Yhtiö koostuu viidestä rivitalosta, joista yksi on yksitasoinen, kaksi taloista on kaksikerroksisia ja kaksi on kaksitasoisia rinnetaloja. Tyyliltään Begonia jatkaa Arktan alueelle jo rakentamaa upeaa laatuasumisen kokonaisuutta. Sisustamista arvostavalle on korkeita viistoja sisäkattoja, saarekekeittiöitä, lähes lattiaan asti ulottuvat korkeat ikkunat, joista luonnonvalo tulvii sisään. Isot lasikatteiset terassit, takapiha, ja hyvä varustelu mm. lattialämmitys. Korkeatasoinen varustelu.
Yhtiölainan voi maksaa valmistuessa pois tai myöhemmin. Lainanlyhennys alkaa 3 vuoden kuluttua valmistumisesta, mikäli sitä ei ole aiemmin maksanut pois. Vuokratontti, jossa vuokra-aika 30 v, tontin määräosa lunastettavissa tai edullisesti vuokrattavissa. Arvioitu valmistuminen 30.10.2019.

Lisätietoja:

Reine Piippo p. 050 384 9869 reine.piippo@arkta.fi
Wiola Kiiveri p. 050 595 1123 wiola.kiiveri@arkta.fi

Lämmitysjärjestelmä
kaukolämpö, lattialämmitys
Tontti
Vuokra
Rakennusaine
Betoni
Antennijärjestelmä
Kaapeli-tv
Asuntojen lukumäärä
37
Rakennusvuosi
2019

Vapaat asunnot

Asuntokohtaiset tiedot saat klikkaamalla sinua kiinnostavaa kohdetta

HuoneistoHuon.
Tyyppi
Koko
Myyntihinta
Velaton hinta
Kerros
A1 3(4)h+kt+s 88,0 m2 103 095 € 343 506 € - A2 4h+kt+s 92,0 m2 104 461 € 348 260 € - A3 4h+kt+s 92,0 m2 104 461 € 348 260 € - A4 4h+kt+s 92,0 m2 104 461 € 348 260 € - A5 5h+kt+s 100,0 m2 108 918 € 362 880 € - A6 5h+kt+s 100,0 m2 108 918 € 362 880 € - A7 5h+kt+s 100,0 m2 108 918 € 362 880 € - A8 5h+kt+s 100,0 m2 108 918 € 362 880 € - A9 5h+kt+s 100,0 m2 108 918 € 362 880 € - A10 3(4)h+kt+s 88,0 m2 103 949 € 346 505 € - B11 3(4)h+kt+s 88,0 m2 101 805 € 339 506 € - B12 4h+kt+s 92,0 m2 102 430 € 341 260 € - B13 4h+kt+s 92,0 m2 102 430 € 341 260 € - B14 5h+kt+s 100,0 m2 106 774 € 355 880 € - B15 5h+kt+s 100,0 m2 106 774 € 355 880 € - B16 5h+kt+s 100,0 m2 106 774 € 355 880 € - B17 5h+kt+s 100,0 m2 106 129 € 353 880 € - B18 3(4)h+kt+s 88,0 m2 100 306 € 334 506 € - C19 3h+kt+s 78,0 m2 89 624 € 298 643 € - C20 3h+kt+s 78,0 m2 89 624 € 298 643 € - C21 3h+kt+s 78,0 m2 89 624 € 298 643 € - C22 3h+kt+s 78,0 m2 89 624 € 298 643 € - C23 3h+kt+s 78,0 m2 89 624 € 298 643 € - C24 3h+kt+s 78,0 m2 89 624 € 298 643 € - C25 3h+kt+s 78,0 m2 89 624 € 298 643 € - C26 5h+k+s 101,0 m2 111 644 € 372 155 € - D28 4h+kt+s 92,0 m2 103 816 € 346 260 € - D29 4h+kt+s 92,0 m2 103 816 € 346 260 € - E32 4h+kt+s 92,0 m2 112 504 € 375 161 € - E33 4h+kt+s 92,0 m2 112 504 € 375 161 € - E34 4h+kt+s 92,0 m2 112 504 € 375 161 € - E35 4h+kt+s 92,0 m2 112 504 € 375 161 € - E36 4h+kt+s 92,0 m2 112 504 € 375 161 € -

Kohde kartalla

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Apr 22 2019 15:56:30
Script start
Timing: Apr 22 2019 15:56:30
Module start 'content'
Timing: Apr 22 2019 15:56:30
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 15:56:30
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'Import management'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 15:56:30
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Timing: Apr 22 2019 15:56:30
Script end

Main resources:

Total runtime0.0227 sec
Peak memory usage6,144.0000 KB
Database Queries5

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0062 1,328.9141653.8594
Module start 'content' 0.00630.0103 1,982.77342,687.6250
Module end 'content' 0.01650.0060 4,670.3984888.8984
Script end 0.0226  5,559.2969 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.003113.7119250.0001
Mysql Total
Database connection0.00031.496810.0003
Mysqli_queries0.00146.122850.0003
Looping result0.00010.445250.0000
TS translator
TS init0.00094.106120.0005
TS cache load0.00052.247320.0003
TS context load0.00020.812620.0001
Template Total0.007332.320.0037
Template load0.00156.556520.0007
Template processing0.005825.601820.0029
Override
Cache load0.00104.424020.0005
states
state_identifier_array0.00062.512510.0006
General
dbfile0.00041.7199110.0000
String conversion0.00000.101020.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisez/design/arkta/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 2
 Number of unique templates used: 2

Time used to render debug report: 0.0003 secs