Korjaaminen on asiantuntijoiden työtä.

Arktassa toimii korjausrakentamiseen erikoistunut yksikkö. Korjausrakentaminen on omaa erikoisosaamistaan vaativa alue. Usein korjaustarpeeseen on vastattava vieläpä nopeasti, esimerkiksi vesivahingon sattuessa. Kun kyseessä on vaativa korjaushanke tai urakka, vastaamme korjausrakentamisen tarpeisiin taidolla ja vahvalla kokemuksella. Työssämme on painopisteenä tasokas toteutus ja aikataulun mukainen toiminta.  Palvelemme kaikenkokoisissa urakka- ja tuntityökohteissa sekä vuosisopimuksella.

Arkta toimii hyvässä yhteistyössä vakuutusyhtiöiden, kiinteistö- ja taloyhtiöiden, konsulttitoimistojen sekä liike-, toimisto- ja teollisuusyritysten kanssa.

Korjauspalvelut vuosisopimuksella.

Vuosisopimus on helpoin tapa huolehtia korjauksista viivytyksettä ja edullisesti. Kun sovimme tekemiset ja hinnat etukäteen, ammattilaisemme lähtee paikalle nopeastikin. Tämän helpommin kiinteistön kunnosta huolehtiminen ei voisi sujua.

Vastaamme monenlaisiin korjaustarpeisiin.

  • Kiinteistön korjaustyöt vuosisopimuksella
  • Putkiremontit, linjasaneeraukset, sertifioidut vedeneristykset
  • Kosteusmittaukset ja kosteiden tilojen saneeraukset
  • Putkivuotojen kartoitus- ja korjaustyöt
  • Sähkösaneeraukset
  • Pienehköt uudisrakennustyöt: auto- ja jätekatokset, ulkovarastot
  • Toimi- ja liiketilaremontit
  • Porrashuoneiden maalaus
  • Taloyhtiöiden osakkaiden remonttien valvonta
  • Laajennus- ja täydennysrakentaminen
  • Liike- ja teollisuusrakentaminen

Ei harmaalle taloudelle.

Kuulumme  tilaajavastuu.fi-palvelun Luotettava kumppani -ohjelmaan.

Pikapalvelu

Arkta on myös nopea korjausrakentaja. Käytä luotettavaa ja nopeaa korjauspalvelua vaativissakin toimeksiannoissa. Soitto, niin olemme valmiita yhteistyöhön. Soita: 040 777 2512.

Esimerkkejä korjaus- ja saneerauskohteistamme

Ota yhteyttä ja pyydä tarjous

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Apr 22 2019 15:30:17
Script start
Timing: Apr 22 2019 15:30:17
Module start 'content'
Timing: Apr 22 2019 15:30:17
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 15:30:17
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'Import management'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 15:30:17
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Timing: Apr 22 2019 15:30:17
Script end

Main resources:

Total runtime0.0198 sec
Peak memory usage5,120.0000 KB
Database Queries5

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0060 1,328.7969654.0000
Module start 'content' 0.00600.0068 1,982.79692,038.8359
Module end 'content' 0.01280.0069 4,021.6328842.0781
Script end 0.0197  4,863.7109 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.003216.0801250.0001
Mysql Total
Database connection0.00041.808510.0004
Mysqli_queries0.002311.378750.0005
Looping result0.00010.390450.0000
TS translator
TS init0.00063.268820.0003
TS cache load0.00031.743420.0002
TS context load0.00020.878320.0001
Template Total0.008944.920.0044
Template load0.00157.601520.0008
Template processing0.007437.165220.0037
Override
Cache load0.00104.941120.0005
states
state_identifier_array0.00147.211110.0014
General
dbfile0.00031.3434110.0000
String conversion0.00000.080720.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisez/design/arkta/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 2
 Number of unique templates used: 2

Time used to render debug report: 0.0003 secs