Referenssit

Korjausrakentaminen

Esimerkkejä toteutuneista kohteista:

Taloyhtiöt

Asunto Oy Osmonpirtti.

Kylmiöiden jälleenrakennustyöt.

As Oy Kangasalan Puistola.

LVIS-saneeraus kokonaisurakka.

As Oy Tamronkulma.

Kylmiön saneeraus kokonaisurakka.

As Oy Erätie 27.

LVIS-saneeraus kokonaisurakkana.

As Oy Väinölänpirtti.

Kylpyhuonetilojen saneeraukset.

As Oy Koulukatu 5.

Kylmiön rakentaminen.

As Oy Tiuravuori.

Kylpyhuonetilojen saneeraukset.

As Oy Kievarinhaka.

Kylpyhuoneiden kosteusvauriokorjaukset.

As Oy Hervannan Murole.

Taloyhtiön saunatilojen korjaus- ja muutostyöt.

As Oy Tampereen Neilikkakuja

Kylpyhuonetilojen saneeraukset.

Asunto Oy Näsilinnankatu 33, Tampere

Sokkeleiden korjaus- ja vedeneristystyöt.

Asunto Oy Länsiportti, Tampere

Putkiremontin rakennustekniset työt.

Asunto Oy Rantatohloppi, Tampere

Kylpyhuoneiden kosteusvauriokorjauksia.

Asunto Oy Huikkaanaukio 5-7, Tampere

Putkiremontin rakennustekniset työt.

Asunto Oy Härmälänkatu 1, Tampere

Putkiremontin rakennustekniset työt.

Asunto Oy Kalevan puistotie 11, Tampere

Sähkösaneerauksen rakennustyöt ja porrashuoneiden maalaus.

Asunto Oy Teiskontie 11-13, Tampere

Sähkösaneerauksen rakennustyöt ja porrashuoneiden maalaus.

Tampereen KOY Kuparitalo, Tampere

Useiden kerrostalohuoneistojen palovahinkokorjaustyöt.

Asunto Oy Laukonhovi, Tampere

Pääurakoitsija, putkiremontin rakennustekniset työt.

Asunto Oy Tesomanhovi, Tampere

Käyttövesisaneerauksen rakennustekniset työt, porrashuoneiden maalaus.

Asunto Oy Hämeenpuisto 15, Tampere

Pääurakoitsija, putkiremontin rakennustekniset työt.

Asunto Oy Kievarinhaka, Tampere

Kylpyhuoneiden kosteusvauriokorjaukset.

Asunto Oy Tammelankeskus, Tampere

Putkiremontin rakennustyöt.

Asunto Oy Silmäkkeenkatu 1/Raksystems Oy, Tampere

Kylpyhuoneiden korjauksia ja alapohjan kuivatuksia.

Talo Vellonen

Omakotitalon palosaneeraus.

Sulje

Liiketilat

Kiinteistö Oy Liikekulmat.

Liiketilojen muutos päiväkodiksi.

Ravintola Bar Ihku Tampere.

Ravintola liiketilan rakennustekniset työt.

Refe: Expert
Expert kodinkoneliike, Harjuntausta Tampere

Kiinteistön muutossuunnittelu ja projektinjohto.

Rautia Toikkonen, Ylöjärvi

Julkisivusaneeraus.

Refe: Sportia
Sportia Pekka, Harjuntausta Tampere

Julkisivusaneeraus. 

Sulje

Hoitotilat

Cityterveys Tampere.

Hoitotilojen rakentaminen.

Animagi Eläinlääkäriasema Tampere,

Tilojen remontointi ja röntgenhuoneen rakentaminen.

Oral Hammaslääkärit Oyj, Koskikeskus Tampere

Hoitotilojen laajennus ja saneeraustyöt.

Veter Eläinlääkäriasema, Tampere

Toimitilasaneeraus.

Ylöjärven Hammaspiste, Ylöjärvi

Hoitotilojen laajennus ja saneeraustyöt.

Lääketehdas Santen Oy, Tampere

Toimistosaneeraus.

Sulje

Kunnat ja yhteisöt

Tiuravuoren vanhainkoti, Ylöjärven kaupunki

Vanhainkodin saneeraus.

Metallityöväen Murikka-opisto

Uimahallin kosteusvauriokorjaukset ja luokkatilojen laajennus.

Refe: Yhtenäiskoulu
Yhtenäiskoulu, Ylöjärven kaupunki, Soppeenmäki

Yhtenäiskoulun saneeraus.

Ylöjärven kunnan tekninen osasto, Ylöjärvi

Hätäpoistumistie.

Refe: Mutala
Mutalan koulu, Ylöjärven kaupunki

Koulun laajennuksen ja saneerauksen rakennusurakka.

Veittijärven koulu, Ylöjärven kaupunki

Koulun keittiöremontti

Moision koulu, Ylöjärven kaupunki

Koulun saneeraus.

Sulje

Toimitilat

Tampereen Portti

Toimistotilojen muutos ja korjaustyöt.

Finnpos Systems Oy

Teollisuushallin muutostyöt.

Patria toimitilat, Tampere

Toimitilasaneeraus.

Tapiola, Tampere

Toimistotilojen saneeraus

Lapin tehdastalo Oy

Putkiremontin rakennustekniset työt.

Sulje

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Apr 22 2019 15:16:00
Script start
Timing: Apr 22 2019 15:16:00
Module start 'content'
Timing: Apr 22 2019 15:16:00
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 15:16:00
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'Import management'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 15:16:00
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Timing: Apr 22 2019 15:16:00
Script end

Main resources:

Total runtime0.0213 sec
Peak memory usage5,632.0000 KB
Database Queries5

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0062 1,329.0391653.8516
Module start 'content' 0.00620.0083 1,982.89062,542.5000
Module end 'content' 0.01450.0067 4,525.3906851.1016
Script end 0.0212  5,376.4922 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.003014.1046250.0001
Mysql Total
Database connection0.00041.935610.0004
Mysqli_queries0.00209.266850.0004
Looping result0.00010.360750.0000
TS translator
TS init0.00073.256220.0003
TS cache load0.00041.795620.0002
TS context load0.00020.869220.0001
Template Total0.008138.020.0040
Template load0.00167.563120.0008
Template processing0.006430.288120.0032
Override
Cache load0.00115.293720.0006
states
state_identifier_array0.00094.120910.0009
General
dbfile0.00021.1448110.0000
String conversion0.00000.112020.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisez/design/arkta/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 2
 Number of unique templates used: 2

Time used to render debug report: 0.0003 secs