Asiantuntevaa kiinteistökehittämistä.

Kaavakarttakuva

Tuotamme kiinteistö- ja toimitilakehittämisen palveluja yksityisille, julkisille ja yleishyödyllisille toimijoille.

Kehitämme:

  • Maa-alueita ja tontteja
  • Asuinalueita yksittäisiin asuntokohteisiin
  • Liike- toimisto- ja tuotantokiinteistöjä
  • Muita kiinteistöjä ja tiloja esimerkiksi liikunta-, logistiikka- ja hoivapalvelujen tarpeisiin

Palvelumme räätälöidään aina asiakkaan tarpeen mukaan oli kyseessä sitten maanomistaja, sijoittaja tai käyttäjäomistaja. Palvelumme voivat ulottua tontin etsinnästä kaavoitukseen, rakennusten ja tilojen suunnitteluun ja rakentamiseen.

Tarpeesta riippuen palvelumme voivat olla nopeajänteisiä kiinteistön tai sen osan kehittämistehtäviä sekä pitkäkestoisempia aluekehittämisen tai suurten kiinteistöjen kehittämishankkeita. Pystymme vastaamaan tarpeisiin nopeasti, sillä Arktan oma huolella valittu tonttivaranto mahdollistaa uudiskohteen ripeänkin kehittämisen ja toteuttamisen asiakkaalle.

Kiinteistöjen ja toimitilojen kehittämistä suunnittelusta toteutukseen

Vahvuutemme on kyky palvella asiakas läpi koko ammattitaitoisen kehittämsen ja rakentamisen ketjun. Tällöin kehityshankkeen kaikki vaativat vaiheet ja osa-alueet voidaan suunnitellla ja toteuttaa saumattomasti yhteen.

Meillä on pitkä ja vahva kokemus, ammattitaitoinen asioiden hallinta sekä vakaat taloudelliset resurssit, joiden avulla viemme isonkin hankkeen maaliin nopeasti ja luotettavasti, kaikki asetetut laadulliset ja taloudelliset tavoitteet saavuttaen. Vuosien kokemus ja alan uusin tieto ovat valttejamme kiinteistö- ja toimitilakehittämisessä. 

Toimintaperiaatteemme kiinteistökehittämisessä

Suunnittelumme lähtökohtia ovat kiinteistön ja tilojen toiminnallisuus, kestävyys sekä edulliset käyttö- ja ylläpitokustannukset - kiinteistön koko elinkaari huomioiden. Korkeatasoisesti toteutettu kokonaisuus säilyttää arvonsa. Ajatuksemme on, että kiinteistöt, edes logistiikka- tai tuotantokiinteistöt , eivät ole kulutustavaraa, vaan niiden on kestettävä aikaa ja käyttöä.

Tutustu kiinteistökehittämisen referensseihimme ›

Maanomistajille

Etsimme aktiivisesti maa-alueita ja tontteja omaan tuotantoomme sekä asiakkaillemme. Pääasiassa etsimme asuntotuotantoon soveltuvia kohteita.

Ammattitaitoinen kumppani maa-alueiden myyjille

Tarjoamme maanomistajille kokonaisvaltaista palvelua ja kumppanuutta. Kehitämme rakennettuja ja rakentamattomia maa-alueita ja kiinteistöjä yhdessä omistajien kanssa.

Tavoitteenamme on aina tontille ja ympäristöön sopiva ja lisäarvoa tuottava ratkaisu. Toimimme tiiviissä yhteistyössä maanomistajien ja viranomaisten kanssa kaikissa kehityshankkeen vaiheissa. Meillä on vankka kokemus maanhankinnasta, vaativien alueiden kaavoituksen hoitamisesta sekä erilaisten kiinteistöjen kehittämisestä. Viemme hankkeita aktiivisesti eteenpäin kuntien kanssa neuvotellen ja aikatauluista sekä maanomistajan eduista huolehtien.

Arktalla on myös riittävät taloudelliset resurssit viedä isokin hanke maaliin nopeasti ja joustavasti, kaikki asetetut laadulliset ja taloudelliset tavoitteet saavuttaen.

Ota yhteyttä meihin, kun haluat keskustella kiinteistön myymisestä tai kehittää kanssamme kiinteistöomaisuuttasi.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Apr 22 2019 15:13:36
Script start
Timing: Apr 22 2019 15:13:36
Module start 'content'
Timing: Apr 22 2019 15:13:36
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 15:13:36
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'Import management'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 15:13:36
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Timing: Apr 22 2019 15:13:37
Script end

Main resources:

Total runtime0.1432 sec
Peak memory usage5,632.0000 KB
Database Queries5

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0060 1,329.0547653.8438
Module start 'content' 0.00600.0530 1,982.89842,174.7891
Module end 'content' 0.05910.0840 4,157.6875840.4688
Script end 0.1431  4,998.1563 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00332.3026250.0001
Mysql Total
Database connection0.00040.245010.0004
Mysqli_queries0.00191.357450.0004
Looping result0.00010.081950.0000
TS translator
TS init0.00080.530020.0004
TS cache load0.00040.302920.0002
TS context load0.00020.158520.0001
Template Total0.086060.020.0430
Template load0.00191.329320.0010
Template processing0.084058.673720.0420
Override
Cache load0.00130.888020.0006
states
state_identifier_array0.00100.691110.0010
General
dbfile0.061242.7017110.0056
String conversion0.00000.012720.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisez/design/arkta/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 2
 Number of unique templates used: 2

Time used to render debug report: 0.0004 secs