Vuokraus

Arkta vuokraa omistamiaan toimitiloja ja asuntoja Tampereella ja kehyskunnissa. Vuokraus on hyvä ja tehokas vaihtoehto, joka tarjoaa joustavuutta toimintaan. Toimitilan vuokraaminen on järkevää, kun pääomia halutaan vapauttaa toiminnan pyörittämiseen, kehittämiseen sekä investointeihin.

Toimitilat

Vuokraamme uudehkoja toimitiloja Ylöjärveltä keskeisiltä paikoilta. Vuokraamme liiketiloja esimerkiksi Ylöjärven Liikekulmista sekä urheilu- ja liikuntatoimintaan soveltuvia tiloja Ylöjärven Liikuntakeskuksesta.

Arkta panostaa aina rakentamiensa tilojen toimivuuteen ja esteettisyyteen. Huolehdimme jatkuvasti kiinteistöjen ja tilojen siisteydestä sekä teknisestä kunnosta. Vuokralainen voi nauttia vuokraamistaan tiloista, kun ne pidetään kunnossa.

Voit katsoa tällä hetkellä vuokrattavana olevat toimitilat Liike- ja toimitilavuokrauksen sivulta.

Asunnot

Vuokraamme uusia ja tasokkaita Arktan rakentamia kerros- ja rivitaloasuntoja hyviltä paikoilta Tampereelta ja ympäristökunnista.

Voit katsoa tällä hetkellä vapaana olevia vuokra-asuntoja Asuntovuokrauksen sivulta.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Apr 22 2019 15:01:45
Script start
Timing: Apr 22 2019 15:01:45
Module start 'content'
Timing: Apr 22 2019 15:01:45
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 15:01:45
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'Import management'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 15:01:45
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Timing: Apr 22 2019 15:01:45
Script end

Main resources:

Total runtime0.0490 sec
Peak memory usage5,120.0000 KB
Database Queries5

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0157 1,328.7578654.0000
Module start 'content' 0.01570.0085 1,982.75782,029.6172
Module end 'content' 0.02420.0247 4,012.3750836.6328
Script end 0.0489  4,849.0078 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00316.3161250.0001
Mysql Total
Database connection0.010120.641210.0101
Mysqli_queries0.012525.585350.0025
Looping result0.00010.198650.0000
TS translator
TS init0.00071.498620.0004
TS cache load0.00040.828920.0002
TS context load0.00020.392320.0001
Template Total0.019740.220.0098
Template load0.00183.727820.0009
Template processing0.017836.356320.0089
Override
Cache load0.00132.578120.0006
states
state_identifier_array0.00326.493810.0032
General
dbfile0.00051.0693110.0000
String conversion0.00000.032120.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisez/design/arkta/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 2
 Number of unique templates used: 2

Time used to render debug report: 0.0003 secs