Ylöjärven Vuoden Yrittäjä 2018 -palkinto Arktalle

Arkta Oy on Ylöjärven Vuoden Yrittäjä 2018. Palkinnon myöntää vuosittain Ylöjärven Yrittäjät ry ja se luovutettiin Arktalle yrittäjäyhdistyksen juhlagaalassa lauantaina 27.10.2018.

Vuoden Yrittäjä

Arktan puolesta palkintoa olivat vastaanottamassa Wiola ja Esa Kiiveri sekä Petra Kiiveri. Esa Kiiveri korosti kiitospuheessaan, että palkinto kuuluu suurelta osin Arktan henkilökunnalle.

- Henkilökuntamme on yrittänyt ja tukenut toimintaamme hyvällä ammattitaidollaan ja sitoumuksellaan. Meillä on aina ajateltu asiakkaan parasta. Siinä on Arktan menestyksen salaisuus, Esa Kiiveri sanoi.

30-vuotiaan Arktan tulevaisuus näyttää hyvältä

Arktassa Vuoden Yrittäjä 2018 -palkinto nähdään paitsi kunnianosoituksena yrityksen 30-vuotisesta taipaleesta, myös huomionosoituksena yrityksen kasvuhakuisuudesta.

- Olemme menestyneet Tampereen talousalueella, mutta mahdollisuudet kasvuloikkaan ovat pääkaupunkiseudulla. Olemme onnistuneet siinä yritysostoin ja meillä on siellä nyt vahva tukijalka puu- ja passiivirakentamiseen erikoistuneen Rakennusliike Reposen kanssa. Perheyrityksellämme on siis yhteisesti viitoitettu hyvä tulevaisuus, Esa Kiiveri sanoi.

Aiheesta uutisoi Ylöjärven Uutiset »

« Palaa listausnäkymään

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Mar 18 2019 23:23:41
Script start
Timing: Mar 18 2019 23:23:41
Module start 'content'
Timing: Mar 18 2019 23:23:41
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Mar 18 2019 23:23:41
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'Import management'
Debug: ezpI18n::translateText Mar 18 2019 23:23:41
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Timing: Mar 18 2019 23:23:41
Script end

Main resources:

Total runtime0.1342 sec
Peak memory usage6,912.0000 KB
Database Queries5

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0078 1,365.1563683.4609
Module start 'content' 0.00780.0359 2,048.61722,171.5625
Module end 'content' 0.04370.0904 4,220.17971,156.2891
Script end 0.1341  5,376.4688 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00765.6384250.0003
Mysql Total
Database connection0.00161.172010.0016
Mysqli_queries0.00171.269050.0003
Looping result0.00010.064850.0000
TS translator
TS init0.00070.535620.0004
TS cache load0.00040.307020.0002
TS context load0.00020.149220.0001
Template Total0.095671.220.0478
Template load0.00453.378420.0023
Template processing0.091067.830220.0455
Override
Cache load0.00402.970920.0020
states
state_identifier_array0.00060.473810.0006
General
dbfile0.064548.0909110.0059
String conversion0.00000.011920.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisez/design/arkta/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 2
 Number of unique templates used: 2

Time used to render debug report: 0.0003 secs