Tiedotteet

Rakennuskonserni Arkta laajenee

Tehdyllä yrityskaupalla vaasalaislähtöinen Oy Rakennuskultti Ab liittyy osaksi pirkanmaalaista Arkta-konsernia. Yrityskaupan myötä Arkta-konsernin toiminta pääkaupunkiseudulla vahvistuu ja laajenee myös Rakennuskultti Oy:n kotiseudulle Vaasaan ja Pohjanmaalle.

Lue lisää »

Ylöjärven Vuoden Yrittäjä 2018 -palkinto Arktalle

Arkta Oy on Ylöjärven Vuoden Yrittäjä 2018. Palkinnon myöntää vuosittain Ylöjärven Yrittäjät ry ja se luovutettiin Arktalle yrittäjäyhdistyksen juhlagaalassa lauantaina 27.10.2018.

Lue lisää »

30-vuotias Arkta luovii vakaasti rakennusalan suhdanteissa

Ylöjärveläinen rakennuskonserni Arkta Oy täytti huhtikuussa 30 vuotta. Yritys on kolmessa vuosikymmenessä kasvanut merkittäväksi rakennus- ja kiinteistöalan toimijaksi Tampereen talousalueella. Viime vuonna Arkta harppasi yritysostojen myötä myös pääkaupunkiseudulle, josta se tavoittelee merkittävää liiketoiminnan kasvua.

Lue lisää >>

Yrittäjä Esa Kiiveri: Yhteiskunnan tärkeää tunnistaa omistajan kantama riski

Elinkeinoelämän keskusliitto haastatteli Arktan hallituksen puheenjohtajaa Esa Kiiveriä.

Lue lisää >>

RKL valitsi Esa Kiiverin vuoden rakennusmestariksi

RKL palkitsi Arktan konsernijohtaja rakennusneuvos Esa Kiiverin valtakunnallisen Vuoden rakennusmestari 2017 palkinnon saajaksi.

Lue lisää >>

Rakennuskonserni Arkta laajentaa merkittävillä yritysostoilla pääkaupunkiseudulle

Pirkanmaalainen Rakennuskonserni Arkta laajentaa pääkaupunkiseudulle ostamalla Rakennusliike Reponen Oy:n sekä sen sisaryhtiö LS Laatuseinä Oy:n ja tytäryhtiö Laatutilit Oy:n. 

Lue lisää >>

Arkta rakentaa Tampereen Vuorekseen

Arkta rakentaa 159 asuntoa Tampereen Vuoreksen kaupunginosaan.

Lue lisää >>

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Apr 22 2019 14:57:13
Script start
Timing: Apr 22 2019 14:57:13
Module start 'content'
Timing: Apr 22 2019 14:57:13
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 14:57:13
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'Import management'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 14:57:13
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Timing: Apr 22 2019 14:57:13
Script end

Main resources:

Total runtime0.0190 sec
Peak memory usage5,120.0000 KB
Database Queries5

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0061 1,328.9531653.8359
Module start 'content' 0.00610.0069 1,982.78912,115.0625
Module end 'content' 0.01300.0059 4,097.8516837.6016
Script end 0.0189  4,935.4531 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.003518.4401250.0001
Mysql Total
Database connection0.00042.092210.0004
Mysqli_queries0.00126.423650.0002
Looping result0.00010.433550.0000
TS translator
TS init0.00063.392720.0003
TS cache load0.00041.976620.0002
TS context load0.00020.970120.0001
Template Total0.007237.820.0036
Template load0.00168.505720.0008
Template processing0.005529.133520.0028
Override
Cache load0.00116.008920.0006
states
state_identifier_array0.00063.182910.0006
General
dbfile0.00031.5619110.0000
String conversion0.00000.079220.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisez/design/arkta/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 2
 Number of unique templates used: 2

Time used to render debug report: 0.0003 secs