Rakennuskonserni Arkta osti
Oy Rakennuskultti Ab:n

Oy Rakennuskultti Ab yrityskaupalla osaksi pirkanmaalaisyritystä

Yrityskaupan myötä Arkta-konsernin toiminta pääkaupunkiseudulla vahvistuu ja laajenee myös Rakennuskultin kotiseudulle Vaasaan ja Pohjanmaalle.

Tutustu tiedotteeseen >>

Tampereen Muotialaan uusi kohde - Aralia

Aralia

Rakenteilla Tampereen keskustan ja tulevan ratikkareitin lähellä As Oy Tampereen Muotialan Aralia.

Tutustu Araliaan tästä >>

Uudet kohteet

As Oy Pirkkalan Pereen Begonia

 RAKENTEILLA PIRKKALA -
 PYHÄJÄRVEN LÄHELLE

Lue lisää

As Oy Tampereen Sammon Puksipuu

 TAMPEREELLA KESKUSTAN TUNTUMASSA -
 RAKENTEILLA RIVITALO PUKSIPUU

Lue lisää

As Oy Lempäälän Piipon Balladi

RAKENTEILLA LEMPÄÄLÄ -
YDINKESKUSTAAN KERROSTALO

Lue lisää

Arkta-kodit

Yrityksille

Vuosien kokemuksella alue- ja kiinteistö-
kehittämistä, eri tyyppisiä urakointeja sekä toimitilarakentamista..

Lue lisää

Rakentamista Helsingin seudulla

Tutustu yhteen Suomen suurimmista puukerrosrakentajista
Rakennusliike REPOSEEN

Lue lisää

Sijoittajille

Arktalla on tasokkaita kohteita
asuntosijoittajalle ja toimitilasijoittajalle.

Uusin sijoituasunto ARALIA MUOTIALASSA TAMPEREEN KESKUSTASSA.

Lue lisää

Arkta täytti 30 vuotta

Arkta 30v

Lue lisää Arktasta

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Mar 18 2019 23:23:35
Script start
Timing: Mar 18 2019 23:23:35
Module start 'content'
Timing: Mar 18 2019 23:23:35
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Mar 18 2019 23:23:35
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'Import management'
Debug: ezpI18n::translateText Mar 18 2019 23:23:35
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Timing: Mar 18 2019 23:23:35
Script end

Main resources:

Total runtime0.0305 sec
Peak memory usage7,680.0000 KB
Database Queries3

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0067 1,364.3516652.4844
Module start 'content' 0.00670.0103 2,016.83592,857.3984
Module end 'content' 0.01710.0133 4,874.23441,190.5703
Script end 0.0304  6,064.8047 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.007324.1158250.0003
Mysql Total
Database connection0.00206.516910.0020
Mysqli_queries0.00051.594430.0002
Looping result0.00010.171330.0000
TS translator
TS init0.00072.343120.0004
TS cache load0.00041.296320.0002
TS context load0.00020.633720.0001
Template Total0.018460.420.0092
Template load0.004314.023520.0021
Template processing0.014146.221720.0070
Override
Cache load0.003812.332120.0019
General
String conversion0.00000.036010.0000
dbfile0.00030.8426100.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tplfrontpagelayout.tplextension/avenisez/design/arkta/override/templates/frontpagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 2
 Number of unique templates used: 2

Time used to render debug report: 0.0003 secs