Tämän asunnon alennus on 20 000 EUR! Alkuperäinen myyntihinta on 64 475 EUR ja velaton hinta 214 800 EUR. Tässä kaksiossa on suuri lasitettu parveke, sekä makuuhuoneessa vaatehuone. Keittiössä on runsaasti kaappitilaa. Asunnon kalustettavuutta lisäävät seinän sisään liukuvat ovet. Asunnon parvekkeella on lisää säilytystilaa. Tämä asunto on ollut väliaikaisesti vuokralla ja myydään käytettynä uutena asuntona! Muuttovalmiissa As Oy Helsingin Karnevaalissa vielä yksi hurmaava kolmio ja yksi kaksio odottaa vielä ostajaansa. Myynnissä myös yksi katutason vuokrattu liiketila. Haaveiletko asumisesta modernissa, tunnelmallisessa puukerrostalossa idyllisellä Kuninkaantammen asuinalueella. Tämä kohde voisi kiinnostaa sinua! Karnevaalissa kaukolämpöön kytketty lattialämmitys tuo asumiseen mukavuutta, mahdollistaa monipuoliset sisustusratkaisut sekä isot, valoisuutta tuovat ikkunat. Aurinkopaneelit talon katolla johtavat sähköä kiinteistön tarpeeseen. Puukerrostalon ollessa kyseessä, myös lasitetuilla parvekkeilla pinnat ovat pehmeää tunnelmaa tuovaa puuta (parvekelaudoitus ja seinäpanelointi). Myös vakiolattiamateriaali parketti tuo mukavuutta asumiseen. Materiaali- ja kalustetoimittajamme ovat pääosin kotimaisia toimijoita. Kohteen myytävät autopaikat sijoittuvat pihakannen alle autohalliin, josta on pääsy hissillä kätevästi talojen porraskäytäviin. Osa autohallipaikoista on varustettu sähköauton hitailla latauspisteillä. Taloyhtiössä on viehättävä talosauna vilvoittelualueineen, kerhotila sekä Karnevaalin asukkaiden käytössä oleva kasvihuone. Naapuriyhtiön kanssa yhteinen korttelipesula ja kuivaushuone helpottavat arjen pyörteissä. Karnevaali sijoittuu Helene Schjerfbeckin puiston, kesällä 2024 avatun uuden Palettilampi-uimarannan sekä Vennynpuiston läheisyyteen. Lisäksi uusi koulu ja päiväkoti ovat naapurissa. Kuninkaantammen asukkailla on mahdollisuus nauttia alueeseen rajautuvan Helsingin keskuspuiston rikkaasta luonnosta, Vantaanjoen virkistysreiteistä, hiihtoladuista sekä ulkoilun päätteeksi perinteisen Pitkäkosken ulkoilumajan munkeista. Bussipysäkit löytyvät viereiseltä tieltä, joten kävelymatkaa on vain n. 1 min. Arkta on Suomen kokeneimpia puukerrostalorakentajia ja esimerkiksi vuonna 2023 Arktassa valmistui 181 puukerrostaloasuntoa. Rakennamme puukerrostalot aina asianmukaisesti sääsuojan alla. Karnevaalin viehättävät kodit on rakennettu Helsingin kaupungin vuokratontille. Osta uusi kotisi nyt, muuttamaan pääset heti! Ota yhteyttä ja sovi henkilökohtainen esittely: taru.vainio-kaski@arkta.fi

Tilaa esite ja hinnasto

Varaa oma esittelyaika

Ota yhteyttä

Taru Vainio-Kaski

myyntipäällikkö, LKV, RAKI, KiAT

0400 157 762
Lähetä sähköpostia

Wiola Kiiveri

asuntomyynti, viestintä- ja brändijohtaja, LKV, LVV, KED

050 595 1123
Lähetä sähköpostia

Asunto Oy Helsingin Karnevaali

Muuttovalmiissa As Oy Helsingin Karnevaalissa vielä yksi hurmaava kolmio ja yksi kaksio odottaa vielä ostajaansa. Myynnissä myös yksi katutason vuokrattu liiketila.

Haaveiletko asumisesta modernissa, tunnelmallisessa puukerrostalossa idyllisellä Kuninkaantammen asuinalueella. Tämä kohde voisi kiinnostaa sinua!

Karnevaalissa kaukolämpöön kytketty lattialämmitys tuo asumiseen mukavuutta, mahdollistaa monipuoliset sisustusratkaisut sekä isot, valoisuutta tuovat ikkunat. Aurinkopaneelit talon katolla johtavat sähköä kiinteistön tarpeeseen. Puukerrostalon ollessa kyseessä, myös lasitetuilla parvekkeilla pinnat ovat pehmeää tunnelmaa tuovaa puuta (parvekelaudoitus ja seinäpanelointi). Myös vakiolattiamateriaali parketti tuo mukavuutta asumiseen. Materiaali- ja kalustetoimittajamme ovat pääosin kotimaisia toimijoita.

Kohteen myytävät autopaikat sijoittuvat pihakannen alle autohalliin, josta on pääsy hissillä kätevästi talojen porraskäytäviin. Osa autohallipaikoista on varustettu sähköauton hitailla latauspisteillä. Taloyhtiössä on viehättävä talosauna vilvoittelualueineen, kerhotila sekä Karnevaalin asukkaiden käytössä oleva kasvihuone. Naapuriyhtiön kanssa yhteinen korttelipesula ja kuivaushuone helpottavat arjen pyörteissä.

Karnevaali sijoittuu Helene Schjerfbeckin puiston, kesällä 2024 avatun uuden Palettilampi-uimarannan sekä Vennynpuiston läheisyyteen. Lisäksi uusi koulu ja päiväkoti ovat naapurissa. Kuninkaantammen asukkailla on mahdollisuus nauttia alueeseen rajautuvan Helsingin keskuspuiston rikkaasta luonnosta, Vantaanjoen virkistysreiteistä, hiihtoladuista sekä ulkoilun päätteeksi perinteisen Pitkäkosken ulkoilumajan munkeista. Bussipysäkit löytyvät viereiseltä tieltä, joten kävelymatkaa on vain n. 1 min.

Arkta on Suomen kokeneimpia puukerrostalorakentajia ja esimerkiksi vuonna 2023 Arktassa valmistui 181 puukerrostaloasuntoa. Rakennamme puukerrostalot aina asianmukaisesti sääsuojan alla.

Karnevaalin viehättävät kodit on rakennettu Helsingin kaupungin vuokratontille.

Osta uusi kotisi nyt, muuttamaan pääset heti!

Ota yhteyttä ja sovi henkilökohtainen esittely:
taru.vainio-kaski@arkta.fi

Huoneistotunnus

A2

Kerros

1./4

Tilat

2h+kt

Pinta-ala

43.5 m²

Velaton hinta

194 800 €

Myyntihinta

44 475 €

Hoitovastike

287,10 €

Rahoitusvastike

463,86 €

Sauna

Yleinen

Parveke / Terassi

Avattava parvekelasitus (ei veden-, lumen-, tai tuulenpitävä), osassa asuntoja ranskalainen parveke

Kohteen muut myymättömät asunnot

Jos taulukko ei näy kokonaan, voit vierittää oikealle nähdäksesi lisää.

Huoneisto Tyyppi Koko Myyntihinta Velaton hinta Kerros Varaustilanne
ALiiketila63.559 688 €198 900 €1./4-
A22h+kt43.544 475 €194 800 €1./4-
B243h+kt+s73.082 543 €329 900 €1./2./4-
AH29Autohallipaikka12.916 000 €16 000 €--
AH50Autohallipaikka14.214 000 €14 000 €--
  • Tilaa esite ja hinnasto

  • Lähettämällä lomakkeen, sallin tietojeni käyttämisen Rekisteriselosteen mukaisesti. Tutustu Arktan rekisteriselosteeseen.
  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.