Hyvä rakentaminen säilyttää arvonsa.

Arktalla on vuosien kokemus alue- ja kiinteistökehittämisestä, erityyppisestä urakoinnista ja toimitilarakentamisesta. Suunnittelumme lähtökohtia ovat toiminnallisuus, kestävyys ja edulliset käyttö- ja ylläpitokustannukset. Hyvin suunniteltu ja kunnolla rakennettu, arkkitehtonisesti mietitty talo säilyttää arvonsa. Vastaamme mielellämme kokonaisuudesta – haluamme rakentaa hyvin.

Asiantuntevassa kiinteistökehittämisessä tontti on vasta hyvä lähtökohta. Hyvällä kaavoituksella ja suunnittelulla voidaan täydentää sopivasti kaupunkirakennetta myös ympäristöarvot huomioon ottaen.

Vastuunkanto on Arktalle tuttua. Olemme valmiita niin projektinjohtoon kuin erityyppisiin urakoihin aina kokonaisvastuurakentamiseen asti.  Arktassa on vaativaan korjaus- ja täydennysrakentamiseen erikoistunut yksikkö.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Apr 22 2019 15:23:08
Script start
Timing: Apr 22 2019 15:23:08
Module start 'content'
Timing: Apr 22 2019 15:23:08
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 15:23:08
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'Import management'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 15:23:08
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Timing: Apr 22 2019 15:23:08
Script end

Main resources:

Total runtime0.0194 sec
Peak memory usage5,120.0000 KB
Database Queries5

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0056 1,328.7969653.9922
Module start 'content' 0.00560.0072 1,982.78912,024.1797
Module end 'content' 0.01280.0066 4,006.9688841.4141
Script end 0.0194  4,848.3828 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.002914.9323250.0001
Mysql Total
Database connection0.00041.939410.0004
Mysqli_queries0.00168.253150.0003
Looping result0.00010.380350.0000
TS translator
TS init0.00073.699720.0004
TS cache load0.00042.103820.0002
TS context load0.00020.982620.0001
Template Total0.008141.520.0040
Template load0.00168.047020.0008
Template processing0.006533.222120.0032
Override
Cache load0.00115.445220.0005
states
state_identifier_array0.00084.168310.0008
General
dbfile0.00031.7419110.0000
String conversion0.00000.123920.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisez/design/arkta/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 2
 Number of unique templates used: 2

Time used to render debug report: 0.0003 secs