Kumppanisi urakoinnissa

Tarjoamme asiakkaillemme monipuolisen rakentamispalveluiden osaamisen. Toteutamme oman perustajaurakoinnin lisäksi erilaisia urakointikohteita asiakkaillemme. Teemme neuvottelu, kilpailutus- ja projektinjohtourakointia.

Kauttamme saa kohteen suunnittelu-, valvonta-, hankinta-, rakentamispalvelut sekä tarvittaessa hoidamme maanhankinnan.

”Niin on komea, ettei tehtaaksi usko.”

Useat toteutetut hankkeet ja halu kehittyä ovat tuoneet meille osaamisen, jota hyödynnämme urakoissa. Kokemus luo meille mahdollisuuden huomioida asiakkaan liiketoiminnallisia tarpeita ja tuoda suunnitelmiin esimerkiksi toiminnallisuutta tai logistiikkaa parantavia kehitysehdotuksia. Laajan yhteistyöverkostomme ansiosta hallitsemme suvereenisti isonkin kokonaisuuden ja aluerakentamisen. Viemme aina rakentamisprosessin läpi mahdollisimman tehokkaasti – häiritsemättä asiakkaan liiketoimintaa, työntekoa tai asumista.

Rakennamme huolella, aikataulussa ja varmasti valmiiksi asti. Lisäksi asiakas saa vastinetta rahalleen kun hinnan ja laadun suhde on tasapainossa. Kenties siksi olemme saaneet tehdä monille asiakkaillemme vuosien myötä useampia perättäisiä rakennushankkeita.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Apr 22 2019 14:56:58
Script start
Timing: Apr 22 2019 14:56:58
Module start 'content'
Timing: Apr 22 2019 14:56:58
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 14:56:58
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'Import management'
Debug: ezpI18n::translateText Apr 22 2019 14:56:58
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Timing: Apr 22 2019 14:56:58
Script end

Main resources:

Total runtime0.0184 sec
Peak memory usage5,120.0000 KB
Database Queries5

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0053 1,329.0547653.8438
Module start 'content' 0.00540.0069 1,982.89842,007.4063
Module end 'content' 0.01230.0061 3,990.3047835.9844
Script end 0.0183  4,826.2891 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.002915.8393250.0001
Mysql Total
Database connection0.00042.002910.0004
Mysqli_queries0.00147.464250.0003
Looping result0.00010.425750.0000
TS translator
TS init0.00073.683620.0003
TS cache load0.00042.045620.0002
TS context load0.00021.019620.0001
Template Total0.007540.820.0038
Template load0.00158.346620.0008
Template processing0.006032.306020.0030
Override
Cache load0.00115.735620.0005
states
state_identifier_array0.00063.304510.0006
General
dbfile0.00031.4633110.0000
String conversion0.00000.081520.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisez/design/arkta/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 2
 Number of unique templates used: 2

Time used to render debug report: 0.0003 secs